Hołd dla Ani

Historia

„Hołd dla Ani” to pierwszy w Polsce charytatywny ultramaraton rowerowy, który ma na celu upamiętnienie zmarłej osoby.

Dnia 3 września 2020 r. na terenie wielkopolszczyzny doszło do wypadku z udziałem kolarki oraz dziennikarki Anny Karbowniczak. Nieznany sprawca potrącił samochodem rowerzystkę i zbiegł z miejsca zdarzenia. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń zginęła… Jest to jeden z wielu wypadków na polskich drogach, w którym życie traci kierowca jednośladu.

Chcąc upamiętnić to nieszczęśliwe wydarzenie, miesiąc później czyli 2 października został zorganizowany przejazd z Warszawy do Chodzieży, skąd pochodziła kolarka. Około 30 – osobowa grupa kolarzy oraz ochotników wyruszyła z Warszawy w godzinach wieczornych, aby dotrzeć na miejsce wypadku równo miesiąc po śmierci Ani.

Trasa przejazdu liczyła 360 km, w peletonach po 10 osób. Po nagłośnieniu akcji punkty postojowe zaoferowały władze oraz zaprzyjaźnione osoby z miejscowości Gąbin, Żnin oraz Włocławek.

Część trasy została również objęta pilotażem policji. Dodatkowo w sobotę 3 października, Chodzieskie Towarzystwo Rowerowe zorganizowało Chodzieski Dzień Bez Samochodu.

Podczas tego wydarzenia przywitana została też grupa kolarzy, która przyjechała z Warszawy, by uczcić w ten sposób pamięć śp. Anny Karbowniczak.

Made with ❤ by️ JCD.pl